czwartek, 13 grudnia 2018

Świąteczne gwiazdki scrapowo -mixedmediowe - kurs

Bożonarodzeniowa ozdoba choinkowa

- kurs foto "step by step" -Witajcie moi drodzy :)


Dzisiaj po raz pierwszy mam przyjemność indywidualnie zaprezentować się z projektem na blogu "Wyzwania nie-kartkowe". Grudniowa publikacja posta, chcąc nie chcąc, narzuca w pewnym sensie tematykę projektów i nie, żebym miała coś przeciwko temu, nie, nie! Ja uwielbiam Święta Bożego Narodzenia! Cały rok na nie czekam:))) a zwłaszcza na poświąteczne wyprzedaże...

Ale do rzeczy. Nie wiem jak Wy, ale ja ozdoby bożonarodzeniowe kupuję głównie po Świętach, na wyprzedażach. W ubiegłym roku, w taki właśnie sposób, nabyłam za grosze drewniane gwiazdki, które wcale mi się nie podobały:) Kupiłam je po to, aby zrobić na ich bazie ozdoby, które będą bardziej w moim guście:)

Tym sposobem przechodzimy do sedna sprawy:)
Oto, jak kroczek po kroczku zmajstrowałam sobie ozdóbki, które robią już w domciu mały klimacik przedświąteczny :)
Zaczynamy!


krok1. zdobyłam bazę;)
krok 2. odwiązałam sznurki, nałożyłam pastę Cadence - efekt kamienia, wysuszyłam;
krok 3. zagessowałam na biało, wysuszyłam;
krok 4. wybrałam (wstępnie) rzeczy do wykończenia zawieszki. Jak się wkrótce okaże, nie użyłam wszystkich z przygotowanych, zaś dodałam inne, których pierwotnie nie planowałam... Ale u mnie tak zawsze:)krok 5. po kilku próbach ułożyłam wreszcie kompozycję, która mi się spodobała i klejem na gorąco przytwierdziłam wszystkie jej elementy do bazowej gwiazdki. Następnie woskiem wykończyłam detale. Tak wygląda gwiazdka w srebrnej tonacji:)

Powtórzyłam krok 4. dla gwiazdki w tonacji złotej:)
Następnie powtórzyłam krok 5. dla tejże gwiazdeczki. Efekt poniżej:)

A tak moi mili, prezentują się gotowe gwiazdeczki:)

I ujęcia mniej robocze:)Pozostaje mi mieć nadzieję, że kursik Wam przypadnie do gustu i być może ktoś z Was skusi się na wykonanie podobnych ozdób jeszcze przed Świętami:)


Spotykam się z Wami w odpowiednim czasie, aby móc złożyć Wam serdeczne życzenia spokojnych, rodzinnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i aby Gwiazdka spełniła Wasze marzenia:) Pozdrawiam Wszystkich ciepło2 komentarze: