sobota, 24 listopada 2018

Gościnna projektantka - Małgorzata Mańska

Gościnna Projektantka - Małgosia

W dniu dzisiejszym w naszych progach gościmy zwyciężczynię naszego wakacyjnego wyzwania, którą jest Małgorzata Mańska.


Witajcie, 
mam na imię Małgosia. Rękodziełem zajmuję się od kilku lat. Pierwsze, czego się dotknęłam to decoupage. Kiedy już utonęłam w miliardzie serwetek, tonach papieru ryżowego i okleiłam wszystko, co nawinęło mi się pod rękę, natknęłam się na mixmedia. Do tego scrapbooking, cardmaking i… I tak już zostało. Jak tylko znajdę wolną chwilę, to zawsze coś zmaluję, wytnę, skleję. Od niedawna prowadzę bloga (http://antonikaart.blogspot.com/), na którym możecie obejrzeć większość moich prac.
Jest mi niezmiernie miło gościć na blogu Wyzwania nie-kartkowe. A jestem tu, gdyż udało mi się wygrać wyzwanie Tagujemy. Oto praca, dzięki której się tu znalazłam:


Mixmediowa choinka Małgosi

Na dzisiejszy występ przygotowałam coś bardziej „na czasie”. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego stworzyłam małą mixmediową choinkę.

Wykonanie choinki

Choinka wykonana jest na bazie tekturowego stożka.  Najpierw nałożyłam kilka cienkich warstw białego gesso. Potem nałożyłam białą pastę strukturalną gładką, używając maski w gwiazdki. Następnie gdzieniegdzie nałożyłam białą pastę strukturalną, piaskową, gruboziarnistą i dodałam kawałek białego sznurka, który przykleiłam na białe gesso. Kiedy całość wyschła, ponownie użyłam białego gesso, żeby wyrównać kolor. Tym razem jedna warstwa wystarczyła. Potem zaczęła się najprzyjemniejsza część – zabawa kolorami. Użyłam mgiełki w kolorze borówki oraz rozwodnionej fioletowej farby akrylowej. Gdy kolory pięknie się ze sobą wymieszały i farby wyschły, ponownie użyłam białego gesso, a gdy gesso wyschło, powtórzyłam zabawę kolorami. Następnie delikatnie przetarłam białym gesso trójwymiarowe elementy. Całość pochlapałam tuszami Splash! w kolorach Iridescent White Glitter oraz Crystal Turquoise, dzięki czemu praca pięknie się mieni. Tak przygotowaną choineczkę ozdobiłam poinsecjami, które wykonałam z foamiranu irańskiego, zabarwionego pastelami suchymi. Oprócz poinsecji, do ozdobienia pracy użyłam także gazy, białych i perłowych śnieżynek oraz sizalu w kolorze białego złota.
A tu jeszcze kilka zdjęć:
            
   

A oto kilka moich innych prac:

Do swoich prac używam kwiatów, które sama robię. Mój ulubiony materiał to foamiran irański.


Kartka na ślub. Pierwsza, która zdobyła banerek-wyróżnienie w wyzwaniu (z radości skakałam pod sufit).


Kartka na ślub. Pierwsza moja kartka, wykonana w stylu eko.


Kartka uniwersalna. Jak wcześniej wspominałam, bardzo lubię media.


I jeszcze album harmonijkowy. To pierwszy, jaki wykonałam i jestem z niego bardzo dumna.

Bardzo dziękuję Twórcom bloga, za możliwość zaprezentowania siebie i moich prac w tym wspaniałym miejscu. Korzystając z okazji, chciałabym złożyć wszystkim, Twórcom bloga oraz jego Czytelnikom, życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech porwie Was magia tych Świąt i natchnie pozytywnymi emocjami, a Nowy Rok niech przyniesie tylko to, co dobre.

***
Małgosiu dziękujemy za to, że zechciałaś się podzielić z nami swoją twórczością oraz za cudowną świąteczną choinką wykonaną specjalnie dla nas.
Miło było Cię poznać i gościć w  naszych progach.

Zapraszamy do udziału w kolejnych wyzwaniach.

1 komentarz: